Ślubowanie klas mundurowych

0
Fot. Lech Gawin

W Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach 24 października odbyło się uroczyste ślubowanie 116 uczniów klas pierwszych, m.in. mundurowych: policyjnej, wojskowej i ochrony przeciwpożarowej.

Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Po liturgii uczestnicy, wśród których znajdowali się przedstawiciele władz państwowych, powiatu i Lędzin, Izb Rzemieślniczych, cechów, oświatowy, policji, straży pożarnej,Wojskowej Komendy Uzupełnień, Rady Rodziców oraz instytucji i zakładów pracy, nastąpiło uroczyste ślubowanie 116 uczniów klas pierwszych.

Podczas uroczystości grała Policyjna Orkiestra Dęta Garnizonu Wojewódzkiego. Po wciągnięciu flagi państwowej na strażacką drabinę i odegraniu hymnu państwowego, czwórka uczniów, reprezentantów klas pierwszych złożyła ślubowanie przy sztandarze szkolnym. Następnie dyrektor szkoły Ewa Matusik wręczyła uczniom pamiątkowe chusty i mianowała wybranych podopiecznych klas starszych na stopień kadeta.

Zabierając głos, Ewa Matusik nakreśliła charakter szkoły i najnowsze jej plany. Plenerową uroczystość zakończyła defilada, po czym uczestnicy udali się do gmachu szkoły na zwiedzenie wystawy. Dużym powodzeniem cieszyło się tutaj stoisko policyjne, gdzie można było założyć… kajdanki (dobrze, że policjant nie zapomniał zabrać do nich kluczyków) oraz wsiąść na policyjny motocykl.
Lech Gawin

Dodaj komentarz