Śmierć w szpitalu w Tychach, zakażenie w pow. bieruńsko-lędzińskim, izolacja dla tyszanina i mikołowianki

0
fot. Jarosław Jędrysik

Wojewódzki inspektor sanitarny poinformował dzisiaj (7 kwietnia) o godz. 10.00 o kolejnym zgonie spowodowanym przez COVID-19: w szpitalu zakaźnym w Tychach zmarła kobieta. To 27 ofiara koronawirusa w województwie śląskim. Ponadto wykryto kolejne zakażenie w powiecie bieruńsko-lędzińskim.

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poiunformował 7 kwietnia o godz. 10.00 o kolejnym zgonie spowodowanym koronawirusem – w szpitalu zakaźnym Megrez w Tychach zmarła 83-letnia kobieta (mieszkanka Bytomia). Tym samym liczba zgonów w województwie śląskim wzrosła do 27.

ŚPWIS informuje ponadto, że w województwie śląskim liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 594, kwarantannie poddane są 3684 osoby, liczba hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażeniem wynosi 217, pod nadzorem epidemiologicznym jest 7049 osób. Liczba ozdrowieńców nie wzrosła i wynosi wciąż 12.

Z kolei Śląski Urząd Wojewódzki o godz. 10.17 poinformował m.in. o zakażonej koronawirusem mieszkance w średnim wieku z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Dobry stan zdrowia tej kobiety pozwala na to, by leczyła się w domu. W podobnej sytuacji jest 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (Mszana, 2 Wodzisław Śl.,2 Pszów, Rydułtowy, Czyżowice), starszy mężczyzna z powiatu lublinieckiego, kobieta w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, mieszkaniec w sile wieku z powiatu gliwickiego.

Wynikiem dodatnim, wskazującym na obecność koronawirusa, zakończyło się badanie 8 próbek pobranych od osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy m.in. powiatów będzińskiego, lublinieckiego, tarnogórskiego) oraz 5 próbek pochodzących od osób pobranych w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie.

ŚUW informuje też, że przez kolejne co najmniej dwa tygodnie w izolacji domowej pozostanie młody mieszkaniec Tychów, starsza mieszkanka Mikołowa, 4 mieszkańców Sosnowca ( 2 kobiety i mężczyzna w sile wieku oraz młody mężczyzna), mieszkaniec w sile wieku z powiatu bielskiego, kobieta w sile wieku z Rudy Śląskiej.

Minister Zdrowia poinformował o godz. 10.00, że w całej Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 4532, a liczba zgonów do 111.

(pp)

  

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here