Śmietanka towarzyska w Promnicach

0
Przemawia Elżbieta Bieńkowska, unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług; fot. OIPH Tychy

W Zameczku Myśliwskim w Promnicach 14 czerwca odbyła się XIX Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości. Impreza – organizowana przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach – jest okazją do gospodarczego podsumowanie roku i wręczenia nagród wyróżniającym się firmom. Przede wszystkim jest to jednak spotkanie gospodarczej, politycznej i artystycznej śmietanki naszego regionu.

W trakcie gali wręczane są prestiżowe statuetki „Hermesów Biznesu”  dla firm, przedsiębiorców i instytucji w istotny sposób wpływających na rynek regionalny, tworzących nowe więzi gospodarcze z kontrahentami zagranicznymi, wdrażających usługi innowacyjne, jak również łączących gospodarkę rynkową ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Statuetki przyznawane są przez kapitułę w kategoriach: Firma, Produkt, Usługa, Debiut, Ekspansja Rynkowa, a także dla Inwestycji i Przedsiębiorcy Roku. Wyróżnia się również Wybitną Postaci Regionu, tj. osobistość województwa śląskiego, mającą największy wpływ zarówno na rozwój gospodarczy jak i społeczno-kulturalny regionu.

W Gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości wzięło udział blisko pół tysiąca zaproszonych gości ze świata biznesu, kultury, polityki oraz mediów. Wśród zaproszonych byli m.in. posłowie do Parlamentu Europejskiego i krajowego, przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i miejskiego, przedsiębiorcy, ludzie kultury. Uroczystość uświetnił występ zespołu Lotharsi, pod kierownictwem Dawida Dziwoki. Gala współfinansowana była ze środków budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

Tyski Lider Przedsiębiorczości 2019 – laureaci:

Wyróżnienie w kategorii Firma otrzymało PPHU ROMAK Roman Kwik oraz PL Europainting Sp. z o.o. Nagroda główna trafiła do firmy Boryszew SA Oddział Maflow w Tychach.

W kategorii Produkt wyróżniono Kompleks Motoryzacyjny TECHCAR Jolanta Chachulska-Niedziela za innowacyjną myjnię tunelową. Nagrodę główną otrzymała firma Carboautomatyka SA za przemiennik częstotliwości MCA-P.

W kategorii Usługa wyróżnienia otrzymała restauracja Osteria le Botti za promocję tradycyjnej kuchni włoskiej i krzewienie włoskiej kultury oraz firma ELMAX Żywicki Sp. z o.o. za wysokiej jakości usługi elektroinstalacyjne. Nagroda główna trafiła do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach za wysokiej klasy specjalistyczne usługi szkoleniowe.

W kategorii Debiut i Ekspansja Rynkowa wyróżnienie otrzymał Wingar Kamil Cichoń za dynamiczny debiut w zakresie montażu ogrodów zimowych. Nagroda główna trafiła do firmy invenio QD Sp. z o.o. za rozwój i ekspansję firmy na rynkach zagranicznych.

Nagrodę główną w kategorii Przedsiębiorca Roku otrzymał Roman Szyja, właściciel restauracji Joker Club. Statuetkę za Inwestycję Roku (nagroda główna) otrzymało RCGWŚ SA za realizację inwestycji Wodny Park Tychy.

W kategorii Wybitna Postać Regionu statuetkę otrzymał Witold Bańka, minister sportu i turystyki, a wkrótce przewodniczący Światowej Agencji Antydopingowej za wybitny wkład w promocję sportu i kultury fizycznej w Polsce.

W trakcie gali wręczono również odznaczenia samorządu wojewódzkiego. Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego otrzymali: Urszula Dryka – skarbnik gminy Tychy, Stanisław Mazuś – artysta malarz oraz Marek Żywicki, prezes firmy Elmax Żywicki Sp. z o.o.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here