Spod ich igieł wyszło już 6 tysięcy maseczek i kilkaset fartuchów ochronnych

0
fot. powiat pszczyński

Spod ich igieł wyszło już 6 tysięcy maseczek i kilkaset fartuchów ochronnych. Połączyli siły w Internecie, aby w swych domach szyć maseczki i fartuchy ochronne. Pomoc dla Szpitali to jedna z grup działających na terenie powiatu pszczyńskiego, która zaangażowała się w niesienie pomocy placówkom medycznym.

Jak informuje starostwo pszczyńskie, 16 marca w mediach społecznościowych zawiązała się grupa Pomoc dla Szpitali, którą tworzą przede wszystkim mieszkanki i mieszkańcy powiatu pszczyńskiego oraz okolic. Na początku grupa składała się z 10 osób, obecnie zrzesza 70 kobiet oraz mężczyzn.

– Panie szyją i wykrawają, a panowie angażują się w pomoc przy transporcie materiałów i maseczek – mówi Anna Skrobol, pomysłodawczyni i założycielka grupy Pomoc dla Szpitali. W gronie koordynatorek grupy są Anna Gotz i Joanna Ziebiura.

Do zespołu może należeć każdy, kto chce i potrafi pomóc. – Nie chcemy siedzieć bezczynnie w domu. Chcemy wesprzeć służby medyczne. Jak pomóc? Szycie maseczek – dla tych, którzy mają maszynę. Wykroje – dla tych, którzy szyć nie potrafią, a pomóc chcą – można przeczytać na portalu społecznościowym.

Mieszkanki szyją kolorowe maseczki wielokrotnego użytku z materiałów przekazywanych przez darczyńców. Część z nich trafiła do Szpitala Powiatowego i Pogotowia Ratunkowego w Pszczynie.

– Przekazaliśmy już około 6 tysięcy maseczek, które zostały rozdane do różnych służb i instytucji medycznych. Spod naszej igły wyszło już także kilkaset fartuchów ochronnych – informuje Anna Skrobol.

– Cieszę się, że mamy mieszkańców, którzy pomimo swoich codziennych obowiązków, tak chętnie i bezinteresownie angażują się w pomoc. Powiat pszczyński to powiat ludzi aktywnych o wielkich sercach – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński i dziękuje wszystkim osobom z terenu powiatu, które szyją maseczki i fartuchy, przekazują przyłbice, organizują zbiórki środków ochronnych i higienicznych, a także przedsiębiorcom, którzy angażują się w pomoc dla służb medycznych.

Grupa „Pomoc dla Szpitali”: www.facebook.com/groups/141740867201597

Kontakt dla osób i firm, które chciałyby przekazać materiały (bawełna 100%) do szycia maseczek i fartuchów: tel. 691 288 191.

Koordynatorki grupy na portalu zrzutka.pl zorganizowały zbiórkę na szpital w Tychach, z której środki zostaną przekazane na zakup podstawowych środków ochrony indywidualnej. Link do prowadzonej zbiórki: zrzutka.pl/spzmn5

Cały czas trwa także zbiórka środków na zakup środków ochrony indywidualnej: maseczek, gogli, rękawiczek, kombinezonów, a także niezbędnego sprzętu medycznego dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

(r), źródło: powiat pszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here