Spotkali się przedsiębiorcy

0
fot. RB

Dziś, 20 kwietnia, w starostwie pszczyńskim odbyło się III Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego.

Jak mówił starosta Paweł Sadza, w powiecie pszczyńskim liczącym 108 tysięcy mieszkańców funkcjonuje 11,5 tys. podmiotów gospodarczych. Poziom bezrobocia za luty wyniósł 4,3%, a szacunkowa stopa za marzec wynosi 4,1%. – Od 20 lat nie było tak niskiego poziomu bezrobocia w powiecie pszczyńskim – powiedział starosta.

Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor pszczyńskiego PUP, mówiła o współpracy przedsiębiorców i Powiatowego Urzędu Pracy. Jak podała, już w tym roku PUP ma 178 zawartych umów. – To jest blisko 1,8 mln zł, które zostały przekazane na rozwój lub rozruch przedsiębiorstw i również rozwój kompetencji pracowników – tłumaczyła dyrektor.

Odbył się cykl wykładów. Uczestnicy Forum mogli uzyskać informacje m.in. o warunkach przyznawania pomocy finansowej w celu pobudzania lokalnej przedsiębiorczości w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” oraz o wsparciu pracodawców w tworzeniu i utrzymaniu nowych miejsc pracy.

III Forum zorganizowali: Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, Fundusz Górnośląski S.A. oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska”. Patronat honorowy objął starosta pszczyński Paweł Sadza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here