Spotkanie z piłkarzami Sokoła Tychy

0
Jednym z gości Tyskiej Galerii Sportu będzie Jerzy Dudek; fot. Dominik Gajda

Tyska Galeria Sportu zaprasza 19 maja (piątek) o godz. 18.00 na wyjątkowe spotkanie z dawnymi piłkarzami Sokoła Tychy, który przez dwa sezony grał w Ekstraklasie.

W latach 1995-97 tyscy kibice za sprawą drużyny Sokoła przeniesionej z Pniew do Tychów, mogli oglądać na boisku przy ul. Edukacji mecze piłkarskiej Ekstraklasie. Sokół ostatecznie nie dokończył sezonu 1996/97 z powodu kłopotów finansowych, ale zdążył rozegrać sporo meczów, które zapadły w pamięć fanów. Ci zresztą podczas meczów i tak skandowali „GieKaeS!”.

W spotkaniu z dawnymi graczami Sokoła udział zapowiedzieli m.in. słynny bramkarz Jerzy Dudek – triumfator Ligi Mistrzów w barwach FC Liverpool, a także reprezentant Polski Krzysztof Bizacki i Janusz Nawrocki oraz inni znani zawodnicy Bogdan Prusek, Zbigniew Konieczko, Rafał Oprzondek czy Marek Piotrowicz. Będą obecni także trenerzy Sokoła: Marek Kostrzewa i Albina Wira.

Uczestnicy spotkania, które odbędzie się w ramach Tyskiej Nocy Muzeów, zobaczą fragmenty meczów Sokoła i posłuchają wspomnień dawnych piłkarzy. Prowadzenie: Piotr Zawadzki, kierownik TGS. Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here