Spotkanie poświęcone możliwości pozyskania dotacji na wymianę kotła i termomodernizację budynku

0
Fot. ilustr. Pixabay.com
Reklama

W czwartek 21 października w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie odbędzie się spotkanie dla mieszkańców. Będzie się można na nim dowiedzieć, jak uzyskać dotację na wymianę kotła i termomodernizację budynku w ramach programu „Czyste Powietrze” oraz programu pilotażowego dla budynków wielorodzinnych.

Jak informuje Urząd Miejski w Pszczynie, spotkanie odbędzie 21 października o godz. 17.00 w sali sesyjnej ratusza. Program „Czyste Powietrze” to ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. W trakcie spotkania przedstawione zostaną szczegółowe informacje dotyczące ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”, programu pilotażowego dla budynków wielorodzinnych i sposobów uzyskania w ich ramach dotacji na wymianę źródeł ciepła oraz na termomodernizację budynków.

Program skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami/współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Program „Poprawa jakości powietrza w najbardziej zanieczyszczonych gminach – pilotaż” to kompleksowy plan działań zaprojektowany w celu poprawy jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych (3-20 lokali).

Program pilotażowy skierowany jest do właścicieli/współwłaścicieli lokali mieszkalnych, wspólnot mieszkaniowych. Skorzystanie z dofinansowania w programie Czyste Powietrze lub w Programie Pilotażowym umożliwia ubieganie się o dofinansowanie ze środków gminnych.

Reklama

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze” Referat ds. Jakości Powietrza mieści się w budynku przy ul. 3 Maja 11 (naprzeciw starostwa powiatowego). Funkcjonuje przez pięć dni w tygodniu, w godzinach:

  • poniedziałek 7:00 -17:00
  • wtorek, środa, czwartek 7:00 – 15:00
  • piątek 7:00 -14:00

tel. 32 449 39 50, 32 449 39 88, mail: jp@pszczyna.pl

DLAP, (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here