Stacje samonaprawy rowerów

0
Stacja naprawy rowerów przy ul. Dąbrowskiego fot. ZB

Stacje samonaprawy rowerów. Za 40 tys. zł w Tychach postawiono osiem bezpłatnych, samoobsługowych stanowisk naprawy rowerów. Oczywiście nikomu na myśl by nie przyszło, aby przywłaszczyć znajdujące się tam narzędzia, ale – gdyby jednak przyszło – przymocowano je do stacji.

Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, informuje nas, że bezpłatne, samoobsługowe stacje naprawy rowerów zainstalowano: po jednej na parkingach wielopoziomowych przy ul. Dąbrowskiego i na osiedlu A, dwie na Paprocanach oraz po jednej przy ul. Sikorskiego (niedaleko budowanego parku wodnego), Edukacji, Piłsudskiego, Katowickiej.

– Wszystkie stacje wyposażone są w wysokiej jakości narzędzia, które umożliwią podstawowy serwis – mówi Agnieszka Kijas. – Na miejscu możemy skorzystać m.in. z klucza nastawnego i klucza płaskiego, śrubokręta z różnymi końcówkami, łyżki do opon oraz pompki powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Narzędzia są trwale przymocowane do stacji i chronione przed deszczem. Oprócz tego, aby serwis był łatwiejszy, rower można zawiesić na specjalnych wspornikach i dokonać nawet poważniejszych napraw.

 

Dodaj komentarz