Starosta mikołowski ma koronawirusa

0
Starosta mikołowski Mirosław Duży ma koronawirusa; fot. GM

Od dziś (14 października) starosta mikołowski Mirosław Duży przebywa w domowej izolacji. Przeprowadzony u niego test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny.

O zakażeniu M. Dużego poinformował dziś oficjalny profil facebookowy starostwa – Aktualności Powiatu Mikołowskiego.

„Szanowni Państwo, od dłuższego czasu informowałem Was o tym jak epidemia na naszym terenie się rozwija, prosiłem Was o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, których sam również się trzymałem. Mimo to, dopadło mnie” – napisał na FB starosta Duży.

Obecnie czuję się dobrze i nie mam praktycznie żadnych objawów zakażenia. Przepraszam wszystkich, których mogłem w ostatnim tygodniu zarazić i proszę, wszystkie osoby, z którymi miałem w ostatnim tygodniu kontakt, a które zauważą u siebie niepokojące objawy o to by udały się do swojego lekarza. Damy radę, trzymajmy się razem ale osobno” – podkreśla starosta.

Starostwo mikołowskie skonsultowało się z sanepidem, który wytypował pracowników, mających podlegać kwarantannie albo pracy zdalnej. Od środy, 14.10 nie ma ich już w urzędzie. W izolacji domowej jest obecnie 13 pracowników. W związku z powyższym również zarząd powiatu w najbliższych dniach będzie pracował w trybie zdalnym.

„Zaistniała sytuacja nie ma wpływu na funkcjonowanie Starostwa Powiatowego w Mikołowie. Urząd od początku epidemii pracuje w reżimie sanitarnym i na bieżąco, na ściśle określonych zasadach, załatwiane są sprawy naszych petentów” – zapewnia sekretarz powiatu Łukasz Ryguła.

(J)

Starosta Barbara Bandoła zakażona koronawirusem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here