Sto budek dla jerzyków

0
Budki dla jerzyków, fot. UM Pszczyna

Sto budek dla jerzyków kupił Miejski Zakład Zieleni w Pszczynie. W najbliższych dniach nowe domki dla ptaków mają zostać zamontowane na budynkach zarządzanych przez gminę Pszczyna.

Jak podaje biuro prasowe UM Pszczyna, na początku kwietnia po zakończeniu prac związanych z kompleksową termomodernizacją budynku przy ul. Wodzisławskiej podobne budki zamontowała Administracja Zasobów Komunalnych.

Budki muszą być zawieszone wysoko nad ziemią, w terenie, gdzie nie ma żadnych przeszkód. Warto pamiętać, że ptaki gniazdują w koloniach, dlatego na jednym budynku montuje się kilka budek.

– Montaż budek dla jerzyków ma wiele zalet. Przede wszystkim to naturalny sposób walki z komarami. Dzięki temu można wyeliminować zastosowanie środków chemicznych – informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Jerzyki na swoje gniazda wybierają ludzkie siedliska. Upodobały sobie wielopiętrowe bloki, w których znajdują się liczne otwory wentylacyjne w stropodachach.

Spadek liczebności ptaków jaki zauważono wynika m.in. z remontów i prac dociepleniowych, które przyczyniają się do likwidacji naturalnych gniazd.

(r), źródło: UM Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here