Strefa zabaw dla dzieci na osiedlu B w Tychach

0
Nowe podwórko na ul. Bibliotecznej w Tychach powstało w ramach budżetu obywatelskiego; fot. Michał Janusiński
Reklama

Na osiedlu B w Tychach powstała m.in. strefa zabaw dla dzieci. Projekt został zrealizowany przez gminę w ramach budżetu obywatelskiego.

Jak informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, prace przy projekcie „Budowa chodnika, strefy biernego wypoczynku oraz strefy zabaw dla dzieci na terenie podwórka pomiędzy ulicami: Biblioteczna 20-22, Batorego 9-13, Bukowa 33” zakończyły się pod koniec 2020 r., ale dopiero teraz, wiosną można w pełni docenić efekty.

– Zrobiło się cieplej, wyrosła trawa, jest naprawdę bardzo przyjemnie. Przestrzeń nareszcie została uporządkowana. Mamy miejsce gdzie możemy odpocząć, posiedzieć, a dzieci mają gdzie się bawić. Od początku zależało mi na prostych i naturalnych rozwiązaniach, by to co powstanie wpisywało się w zieleń, która jest dookoła. Drewno, nowe nasadzenia m.in. bluszcz, trawy ozdobne to wszystko tworzy klimat – mówi Jakub Cikała, wnioskodawca projektu.

Jak informuje rzecznik UM Tychy, projekt kosztował ponad 230 tysięcy złotych. Za tą sumę zrewitalizowano teren zielony, wybudowano chodnik o długości 15 metrów, wykonano strefy biernego wypoczynku i strefę zabaw dla dzieci. Pojawiły się stojaki na rowery, kosze na śmieci i na psie odchody. Odgrodzono podwórko od strefy gospodarczej oraz uporządkowano strefy z pojemnikami na śmieci.

Projekt powstał w ramach budżetu obywatelskiego, realizowanego w mieście od kilku lat. – Budżet obywatelski daje mieszkańcom możliwość realizacji projektów, które są ważne dla ich lokalnych, małych społeczności czy grup sąsiedzkich. To ważne, by mieli wpływ na to, jak przestrzeń wokół ich domów i mieszkań wygląda – mówi Maciej Gramatyka, wiceprezydent Tychów ds. społecznych.

Reklama

Ewa Grudniok informuje, że w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego tyszanie zgłosili 191 propozycji (145 rejonowych oraz 46 dla ogółu mieszkańców). W tej grupie znalazło się 9 projektów dotyczących osiedla B.

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here