Szkoła w Imielinie przyjaznym pracodawcą

0
Laureaci certyfikatu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" z prezydentem RP Andrzejem Dudą i przedstawicielami NSZZ Solidarność. Dyrektor SP nr 1 Anna Kubica czwarta z lewej; fot. powiat bieruńsko-lędziński

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie 19 marca odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów XI Konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Jednym z wyróżnionych zakładów pracy została Szkoła Podstawowa nr 1 w Imielinie, której dyrektorem jest Anna Kubica.

Na konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, organizowany przez NSZZ „Solidarność” pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, wpłynęło 36 wniosków, które komisja certyfikacyjna oceniała w zakresie przestrzegania prawa pracy, zawierania układów zbiorowych pracy, zatrudniania pracowników na czas nieokreślony, obecności w zakładzie związków zawodowych oraz funkcjonowania rady pracowników.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”.

Wybrano 22 laureatów, a wśród nagrodzonych znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie. Certyfikatem placówka możne posługiwać się przez okres trzech lat od momentu jego przyznania.

Statuetka dla SP nr 1 w Imielinie; fot. pow. bieruńsko-lędziński

Komisja certyfikacyjna szczególnie podkreśliła, iż: „Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie to placówka oświatowa dynamicznie i nowocześnie zarządzana przez dyrektor Annę Kubicę. Szkoła liczy 53 pracowników i 383 uczniów. Znakomita współpraca oparta na szacunku, życzliwości i wzajemnym zaufaniu to klucz do zdobycia zaszczytnego tytułu Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Troska o pracowników, dbałość o nieustanny rozwój kompetencji kadry a także o stabilność zatrudnienia idą w parze z wrażliwością na dobro ucznia. Pani Anna Kubica jest w opinii nauczycieli doskonałym menadżerem i zarządcą szkoły oraz rzetelnym i cenionym w środowisku dyrektorem. Chętnie podejmuje inicjatywę oraz nowe zadania, które wykonuje z dużym zaangażowaniem”.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here