Taco Hemingway – prawdziwy „wirtuoz” pióra. O czym on śpiewa?

0
Taco Hemingway jest jednym z najbardziej popularnych polskich raperów, którego znają chyba wszyscy. Ilość hitów, jakie udało mu się wylansować, jest całkiem spora. Jest jednym z tych raperów, który czego się nie dotknie – zamienia to w złoto. Musicie lepiej poznać Taco Hemingwaya i zaznajomić się z tekstami, jakie tworzy, bo są to absolutnie jedne z najlepszych tekstów, które ostatnio powstały. Poruszają ważne tematy w sposób przystępny dla każdego. Dlatego przedstawimy wam nieco sylwetkę rapera, a dodatkowo podpowiemy gdzie szukać jego tekstów piosenek.

Kim jest Taco Hemingway?

Taco Hemingway, a dokładnie Filip Szcześniak, urodził się w 1990 roku w Kairze. Jest polskim raperem i członkiem duetu Taconafide, w którym udało mu się wylansować jedne z największych hitów, które śpiewało się latem 2018 roku. Raper nagrywał już od 2011 roku, ale wtedy jeszcze w języku angielskim. Wypuścił nawet swój mixtape o nazwie „Who Killed JFK”. Rok później przyjął swój obecny pseudonim i wypuścił minialbum „Young Hems”, który również nie chwycił. Dopiero kiedy zaczął pisać po polsku i przedstawił ludziom „Trójkąt warszawski” wszystko się zmieniło. Najwyraźniej polskie teksty lepiej trafiały do jego publiczności. W ten sposób powstały inne jego albumy i minialbumy m.in. „Umowa o dzieło”, „Szprycer”, „Wosk” i najnowszy album „Pocztówka z WWA, lato ‘19”. Nie da się nie znać Hemigwaya i jego utworów – absolutnie zasługuje on na to, aby poznać teksty, jakie pisze.

Teksty Taco Hemingway’a

Taco jest mistrzem jeśli chodzi o pisanie tekstów. W swoich utworach często porusza tematy, które aktualnie są na czasie. W płycie „Cafe Belga” opowiadał o zainteresowaniu kolorowej prasy i paparazzi jego prywatnym życiem. W „Trójkącie warszawskim” czy „Umowie o dzieło” komentował otaczający go świat. W piosenkach, które skomponował na „Pocztówka z WWA, lato ‘19” opisywał z kolei to, co dzieje się na świecie teraz – poruszył m.in. temat zanieczyszczonego powietrza, zmian klimatu i obnażył kolejne wady społeczeństwa. Więcej tego, o czym rapuje, znajdziecie w jego tekstach, które możecie sprawdzić na https://tekstpiosenki.net/taco-hemingway.

Po co ludzie szukają tekstów piosenek?

To może dziwić, że jakieś tam strony, które mają bazy tekstów piosenek, są tak chętnie odwiedzane. My się jednak nie dziwimy. Ludzie chcą lepiej zrozumieć piosenki, które słuchają. Czasami wokaliści nie śpiewają wyraźnie, a czasem robią to w języku, którego absolutnie nie znamy. Dlatego ludzie tak chętnie odwiedzają takie strony. Jedną z nich, którą warto obserwować jest tekstpiosenki.net, która nieustannie rozrasta się o nowe teksty piosenek. Sprawdźcie, czy wasze ulubione piosenki już tam są!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here