Tak bawią się studenci… Trzeciego Wieku!

0
Fot. Lech Gawin

W czwartek 1 lutego w Regionalnym Centrum Kulturalno-Gospodarczym „Remiza” odbył się bal przebierańców, na którym bawili się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bieruniu.

Nie brakowało barwnych, pomysłowych strojów. Mogliśmy podziwiać Araba, Papę Smerfa, który był jednocześnie maszynistą tanecznego pociągu, wróżki, pirata i Indiankę. Przede wszystkim jednak nie zabrakło dobrej zabawy przy hitach disco polo. Największą atrakcją był wspólne odtańczenie „Zorby”. W balu oprócz studentów emerytów, wzięła udział  Zofia Łabuś – dyrektor Bieruńskiego Ośrodka Kultury, koordynator UTW oraz Urszula Stęchły – kierowniczka RCKG „Remiza”.

Przypomnijmy, że Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bieruniu powstał w 2014 r. z myślą o aktywizacji intelektualnej osób, które zakończyły swoją działalność zawodową. UTW działa pod egidą Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach. Zajęcia edukacyjne UTW odbywają się naprzemiennie w świetlicy Remiza (Bieruń Nowy) i w Domu Kultury Gama (Bieruń Stary) oraz w SP nr 3.

Oferta edukacyjna obejmuje: wykłady, zajęcia ćwiczeniowe, warsztatowe oraz spotkania i wycieczki integracyjne. Tematyka wykładów jest zróżnicowana; dotyczą m.in. zagadnień z zakresu psychologii, pedagogiki, historii, polityki społecznej, medycyny. Zajęcia ćwiczeniowe prowadzone są z angielskiego, niemieckiego, obsługi komputera, a ponadto do dyspozycji są warsztaty kulinarne, taneczne, gimnastyczne, komunikacji interpersonalnej i dietetyczno-kosmetologiczne. Zajęcia dofinansowuje gmina Bieruń. Koszt zajęć w jednym semestrze dla słuchacza wynosi 50 zł.

Dodaj komentarz