Tir zablokował drogę

0
fot. KMP Tychy

Przez kilkanaście godzin policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz kierowali ruch na objazdy, bo tir blokował jezdnię na DK1. 53-letni kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem.

Jak podaje policja, wczoraj (1.07) około godziny 22.00 dyżurny tyskiej komendy otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na trasie DK-1 w Tychach, gdzie samochód ciężarowy blokował jezdnię w kierunku Katowic. 53-letniemu kierowcy nic się nie stało. Policjanci potwierdzili, że był trzeźwy.

Tir zablokował jezdnię, 1.07.2019r., godz. 21.50; fot. AP

Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego tir staranował barierki i zatrzymał się w poprzek drogi, blokując przejazd.

fot. KMP Tychy

Utrudnienia w ruchu trwały kilkanaście godzin. Stróże prawa zorganizowali objazdy oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia. W działania przez wiele godzin zaangażowani byli także funkcjonariusze straży pożarnej oraz służby drogowe.

Policja przypomina o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, gdyż to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn groźnych wypadków. Śliska i mokra nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania.

fot. KMP Tychy

(t), źródło: KMP Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here