Tor dla pieszych w rejonie przebudowy ul. Obywatelskiej

0
fot. MZUiM Tychy

Tor dla pieszych w rejonie przebudowy ul. Obywatelskiej. W związku z trwającą przebudową ul. Obywatelskiej wytyczone zostało zalecane przejście dla pieszych. Cała inwestycja o wartości ponad 9 mln zł powinna zakończyć się jesienią.

Trwa przebudowa ul. Obywatelskiej w Tychach Wilkowyjach. Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, informuje, jak idąc od ul. Browarowej w kierunku ul. Szkolnej ominąć rejon robót drogowych. Trzeba w tym celu kierować się w stronę hal chłodniczych, by następnie skręcić w trakt biegnący wzdłuż Potoku Wilkowyjskiego.

– Inwestycja prowadzona jest obecnie na kilku odcinkach ul. Obywatelskiej, gdzie wprowadzono zawężenia jezdni i obowiązuje ruch wahadłowy, którym steruje sygnalizacja świetlna – mówi A. Kijas. – Docelowo ulica zostanie rozbudowana na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową. Oprócz wymiany nawierzchni i poszerzenia jezdni powstaną chodniki, ścieżka rowerowa, zjazdy do posesji, a przepust na Potoku Tyskim zostanie wymieniony na nowy.

Ponadto, jak słyszymy, na wysokości dojazdu do zlokalizowanych w tym rejonie chłodni wybudowane zostanie czterowlotowe rondo (szerokość jezdni wyniesie 7 metrów, a pierścienia najazdowego 2 metry). Przybędzie także 19 stanowisk postojowych równoległych do drogi oraz 8 prostopadłych (przy drodze do chłodni). Zaprojektowano dwa przystanki autobusowe z zatokami oraz cztery bez zatok. Nowa droga zostanie odwodniona i oświetlona.

Wykonawcą zadania jest wyłoniona w drodze przetargu firma Skanska SA. Wartość umowy to nieco ponad 9 mln zł. Cała inwestycja powinna zakończyć się jesienią.

źródło: MZUiM Tychy

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here