Tragiczny wypadek. Nie żyje 19-latek

0
Ciężko ranny kierowca został zabrany do szpitala przez lotnicze pogotowie; fot. OSP Bieruń Nowy

W nocy 17 listopada doszło do śmiertelnego wypadku drogowego w Lędzinach. Ok. godz. 3.30 na ul. Lędzińskiej rozbił się samochód prowadzony przez 21-latka. Na miejscu zginął 19-letni pasażer. Kierowca w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Jak informuje nas asp. sztab. Katarzyna Skrzypczyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, na ul. Lędzińskiej w Lędzinach (rejon tzw. cegielni) kierowca audi (jadący w stronę Bierunia) zjechał na przeciwległy pas ruchu, wpadł do rowu i uderzył w drzewo. Nie znane są na razie przyczyny wypadku.

Jak słyszymy od rzecznik policji, kierowca i pasażer zostali zakleszczeni w samochodzie. W dodatku auto zaczęło się palić. Pożar w komorze silnika ugasili policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce wypadku. 19-latka i 21-latka z pojazdu wydobyli strażacy.

Jak informuje rzecznik KPP, 19-letni pasażer audi zginął na miejscu, a 21-letni kierowca w stanie ciężkim został przewieziony helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Sosnowcu.

Jak podał portal 112Tychy.pl, kierowca i pasażer pochodzili z Bierunia. Prokurator zarządził sekcję zwłok 19-latka, a kierowcy pobrano krew do badania. Śledztwo w sprawie prowadzi bieruńska policja pod nadzorem tyskiej prokuratury.

Lądowisko helikoptera LPR przy ul. Chemików w Bieruniu; fot. OSP Bieruń Nowy

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here