Triumf siatkarek MOSM TAS Tychy

0
Drużyna MOSM TAS Tychy na najwyższym stopniu podium; fot. Dariusz Lewandowski
Reklama

Dziesiąty, jubileuszowy Wielki Finał Turnieju Minisiatkówki o Puchar Kinder+Sport zakończył się 29 czerwca w Zabrzu. Ta najważniejsza impreza dla młodych siatkarek i siatkarzy przyciągnęła na Śląsk setki młodych zawodników z całej Polski. W kategorii „czwórek” dziewcząt najlepsze okazały się siatkarki MOSM TAS Tychy trenowane przez Krzysztofa Pałkę.

Po czterech latach przerwy turniej powrócił do hali MOSiR-u w Zabrzu – największego, biorąc pod uwagę powierzchnię boiska, obiektu w Polsce. Wielkość płyty pozwoliła rozegrać wszystkie spotkania w jednym miejscu. Dla zawodników przygotowano 24 boiska, na których rozgrywano spotkania w kategoriach dwójek, trójek i czwórek. W nowej, zmienionej formule turnieju do Zabrza przyjechały po dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii. Swoje reprezentacje wysłało 16 województw. W rywalizacji finałowej brały udział 192 drużyny, co dało liczbę blisko 1000 zawodników, zawodniczek oraz sztabów trenerskich. Również trybuny zabrzańskiej hali wypełniły się kibicami – rodzinami i przyjaciółmi graczy.

Drużyny z woj. śląskiego (z Tychów, Zawiercia i Jastrzębia-Zdroju) znalazły się w czołówce klasyfikacji turnieju.

W kategorii czwórek dziewcząt pierwsze miejsce zajął MOSM TAS Tychy w składzie: Iga Szczupłakiewicz, Karolina Wosz, Magda Stambrowska, Maja Fronczek, Roksana Świrska, Sandra Kurczyna i trener Krzysztof Pałka. Najlepszą zwodniczą (MVP) wśród czwórek dziewcząt została Magda Stambrowska.

Reklama

Zawodniczki MOSM TAS Tychy w etapie wojewódzkim turnieju zajęły drugie miejsce. W Wielkim Finale 26 czerwca w rozgrywkach grupowych pokonały SAPS Libero Banie 2:0 (15:7, 15:13), STAR-WIK KaEmKa Starogard Gdański 2:1 (15:9, 12:15, 11:3) oraz UKS Karb Bytom 2:1 (11:15, 15:10, 11:2), zajmując pierwsze miejsce w grupie.
W kolejnej rundzie tyski MOSM znów był najlepszy w grupie, wygrywając ze Stowarzyszeniem MKS MOS w Wieliczce II 2:0 (15:10, 15:5) i z Energą Gedanią Gdańsk 2:0 (15:12, 15:8) i przegrywając z TERM 2000 1:2 (15:13, 12:15, 9:11).
29 czerwca tyszanki ponownie wygrały z UKS Karb Bytom 2:1 (15:10, 14:16, 11:2) w finale czwórek zwyciężyły Stowarzyszenie MKS MOS w Wieliczce 2:1 (14:16, 15:8, 11:9), sięgając po okazały puchar.

Tak tyszanki cieszyły się ze swojego sukcesu; fot. Facebook.com/Śląska Siatkówka

Na zwycięzców Kinder+Sport zawsze czeka wyjątkowa nagroda. Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki wyjadą w końcówce sierpnia kibicować reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy, czyli Eurovolley Poland 2017. Wyjazd wzbogacony będzie o treningi z profesjonalnymi siatkarzami, nie zabraknie również wizyty na treningu kadry Polski i spotkania z naszymi reprezentantami.

Jak co roku, podczas Wielkiego Finału nie zabrakło gwiazd sportu, wśród których byli ambasadorzy Kinder+Sport – siatkarze Sebastian Świderski i Piotr Gruszka – wielokrotni reprezentanci Polski. Piotr Gruszka podkreślał profesjonalizm drużyn: – Emocje na turnieju sięgały zenitu, widać, że zespoły przyjechały na finał bardzo dobrze przygotowane, co oznacza, że cały rok pracowały na to, żeby się tutaj znaleźć.

Oprócz ambasadorów turniej odwiedzili siatkarze Paweł Woicki, Piotr Gacek, Wojciech Grzyb i Paweł Zagumny oraz medalistka igrzysk w Rio – pięcioboistka Oktawia Nowacka, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy – tyczkarka Monika Pyrek oraz dwukrotny złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą – Tomasz Majewski.

Turniej Kinder+Sport jest organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero Polska Commercial oraz JM Marketing Group i Communication Unlimited. Patronami honorowymi turniej objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here