Trolejbusy już kursują na linii H. Część trasy pokonują z opuszczonymi „szelkami”

0
Trolejbus H (ze złożonymi "szelkami") zajechał przed Szkołę Podstawową nr 5 w Tychach; fot. TLT
Reklama

W Nowy Rok uruchomiona została w Tychach linia komunikacyjna H. Powstała z przekształcenia linii autobusowej 291. Obsługiwać ją będą trolejbusy (które cześć drogi pokonują z opuszczonymi pantografami) i elektrobusy.

Gminna spółka Tyskie Linie Trolejbusowe poinformowała, że 1 stycznia 2021 r., o godz. 6.02 rozpoczęła funkcjonowanie w Tychach linia H. Łączy Dworzec PKP ze Szpitalem Wojewódzkim. Jej trasa wiedzie m.in. przez dzielnice: C, Suble, Żwaków nawet po ulicach, nad którymi nie jest rozpięta trakcja elektryczna. Wcześniej jeździły tu autobusy z silnikami spalinowymi. Teraz, jak słyszymy, będą się pojawiać elektrobusy oraz trolejbusy. To już ósma linia obsługiwana przez TLT.

1 stycznia do obsługi linii H wytypowany został trolejbus Solaris Trollino 12MD numer 42. Pojazd ten wyposażony jest w litowo-tytanowe baterie trakcyjne. Część trasy pokonuje z wykorzystaniem sieci trakcyjnej (podłączanie odbywa się w sposób automatyczny, za pomocą specjalnych daszków zainstalowanych na sieci).

Kupno elektrobusów oraz przekształcenie linii 291 w H to, jak słyszymy, jeden z elementów projektu współfinansowanego z pieniędzy Unii Europejskiej.

(pp)

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here