Trwa proces związkowca oskarżonego ws. seksualnej

0
Sąd Rejonowy w Tychach; fot. ZB

Trwa proces związkowca oskarżonego ws. seksualnej. Dzisiaj (12.04) przed Sądem Rejonowym w Tychach odbyła się kolejna rozprawa w procesie przeciwko związkowcowi z fabryki Fiata. Oskarżony jest m.in. o złożenie propozycji obcowania płciowego osobie niepełnoletniej. Proces nie jest jawny.

12 maja 2017 r. na dworcu PKP w Tychach zatrzymano lidera Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80” w Fiat Chrysler Automobiles Poland, będącego również członkiem władz krajowych tej centrali związkowej. To finał policyjnej akcji. Rozpoczęła ją 29-letnia kobieta, która w internecie podawała się za 14-latkę o imieniu Kamila. Doszło do nawiązania znajomości z obecnie oskarżonym. Przez jakiś czas korespondowali ze sobą. W końcu, jak ustaliła prokuratura, oskarżony zaproponował spotkania natury seksualnej. Miało do niego dojść właśnie 12 maja ubiegłego roku na dworcu PKP Tychy. „Kamila” przysłała swoje zdjęcie, aby mężczyzna mógł ją rozpoznać (była to wyretuszowana fotografia 29-latki). Po ustaleniu terminu i miejsca spotkania kobieta zawiadomiła policję, która urządziła na dworcu zasadzkę.

Następnego dnia (13.05.2017 r.) związkowcowi postawiono zarzut złożenia propozycji i dążenia do obcowania płciowego z osobą w wieku poniżej 15 lat. Podejrzany wnioskował o dobrowolne poddanie się karze, ale jak usłyszeliśmy w Prokuraturze Rejonowej w Tychach, prokurator nie uwzględnił tego wniosku „ze względów wychowawczych i uprzednią karalność”. Jeszcze w ubiegłym roku sporządzono akt oskarżenia i przesłano do Sądu Rejonowego w Tychach. Jak poinformował nas prokurator Leonard Synowiec, zastępca Prokuratora Rejonowego w Tychach, w listopadzie sąd wydał wyrok nakazowy (tzn. bez procesu), ale prokuratura wniosła sprzeciw i dlatego sprawa rozpatrywana jest teraz w trybie zwyczajnym (tzn. odbywają się rozprawy sądowe).

– Przewód sądowy z oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Tychach o czyn z art. 13 par. 2 kk w związku z art. 200a par. 1 kk w związku z art. 12 kk otwarty został w dniu 14.02.2018 r. – poinformował nas sędzia Marek Walczak, wiceprezes Sądu Rejonowego w Tychach. – Na tym terminie oraz na rozprawie w dniu 15.03.2018 r. sąd odebrał wyjaśnienia od oskarżonego oraz przesłuchał jednego świadka. Sąd, na wniosek obrońcy z wyboru, postanowieniem z dnia 15.03.2018 r., na podstawie art. 360 par. 1 pkt 1d, wyłączył jawność rozprawy.

Dzisiaj (12.04.) odbyła się rozprawa sądowa za zamkniętymi drzwiami.

Jeszcze w ubiegłym roku podejrzany mężczyzna poproszony przez nas o komentarz do zarzucanych mu czynów stwierdził, że to nie jest prawda.

Jaka kara grozi oskarżonemu – czytaj tutaj.

(icz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here