Tyscy pielgrzymi na Jasnej Górze

0

W dniach 25-29 lipca trwała 35. Tyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy pod przewodnictwem ks. Michała Kowalskiego i ojca Ignacego Winiarskiego w cztery dni pokonali 100 km. W sobotę 28 lipca dotarli przed obraz Czarnej Madonny. 

Ponad setka pielgrzymów wyruszyła 25.07 sprzed kościoła św. Marii Magdaleny. Trasa wiodła przez Chorzów, Miasteczko Śląskie, Żyglin i Rudnik Mały. Pątnicy codziennie pokonywali ok. 25 km w upalnej pogodzie.

W sobotę 28.07 o ok. godz. 13.30 pielgrzymka dotarła na jasnogórskie błonia. Tyszanie przywitani przez ojców paulinów udali się do kaplicy z Cudownym Obrazem na mszę św. Wzbudzali zainteresowanie, ponieważ ostatni odcinek pokonywali w strojach śląskich i górniczych mundurach. Po południu odbyła się Droga Krzyżowa na murach klasztoru, podczas której modlono się w intencjach pątników, ich bliskich, przyjaciół oraz ludzi, którzy na trasie pielgrzymki gościli tyszan.

Po Apelu Jasnogórskim tyszanie pozostali przed obrazem Matki Boskiej na nocnym czuwaniu, które zakończył Różaniec i msza św. o północy.

Do Tychów wracali autokarami w niedzielę 29.07. W kościele pw. Miłosierdzia Bożego spodziewani są ok. godz. 13.00.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here