Tyski sąd aresztował policjanta z Jaworzna podejrzanego o zgwałcenie 6-letniej dziewczynki

0
fot. Policja

Tyski sąd aresztował policjanta z Jaworzna podejrzanego o zgwałcenie 6-letniej dziewczynki. Wczoraj (17.10) Sąd Rejonowy w Tychach aresztował policjanta z Jaworzna, który jest podejrzany o zgwałcenie 6-letniej dziewczynki – poinformowała nas Prokuratura Rejonowa w Tychach, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Monika Stalmach-Ćwikowska, prokurator rejonowa w Tychach, informuje nas, że 17 października, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Tychach, Sąd Rejonowy w Tychach aresztował na trzy miesiące (z możliwością przedłużenia aresztu) 29-letniego policjanta z Jaworzna, który podejrzany jest o molestowanie i zgwałcenie 6-letniej dziewczynki. Do przestępstw tych miało dojść dwa lata temu, czyli w 2016 roku. Zawiadomienie złożono niedawno. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia okoliczności w jakich dowiedziała się o sprawie. Wiadomo natomiast, że śledztwo prowadzone jest od czerwca 2018 r.

Jednym z istotnych dowodów w tej sprawie (choć – jak usłyszeliśmy – nie jedynym) są zeznania poszkodowanej dziewczynki. Dziecko zostało przesłuchane w obecności psychologa. Na obecnym etapie udało się ustalić, że 6-latka była koleżanką córki policjanta (która również ma 6 lat), dlatego przychodziła do jej mieszkania. Tutaj, według dotychczasowych ustaleń, co najmniej kilka razy była molestowana przez 29-letniego ojca swojej koleżanki, w jednym przypadku miało dojść do gwałtu.

29-letni mężczyzna, któremu, jak słyszymy, prokuratura zarzuciła popełnienie przestępstw opisanych w art. 197 (gwałt) i art. 200 (seksualne wykorzystanie małoletniego) Kodeksu karnego, w policji pracuje od 8 lat (w komendzie w Jaworznie od roku, wcześniej w Katowicach) w wydziale ruchu drogowego. Ma żonę i troje dzieci. Zatrzymany został 16 października 2018 r. Z uzyskanych w prokuraturze informacji wynika, że zgwałcona dziewczynka czuła się przez 29-letniego policjanta zastraszana. Tym – jak się wydaje – można tłumaczyć tak późne złożenie doniesienia, a więc rozpoczęcie śledztwa.

Prokuratura Rejonowa w Jaworznie złożyła wniosek o wyłączenie jej z prowadzenia tej sprawy (to praktykowana procedura mająca zapewnić obiektywizm postępowania). W takich okolicznościach Prokuratura Okręgowa zleciła prowadzenie śledztwa tyskiej prokuraturze.

Prokurator Monika Stalmach-Ćwikowska informuje nas, że podejrzany mężczyzna zostanie poddany badaniom psychiatrycznym. 29-latek nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Odmówił składania wyjaśnień.

(vis)

Dodaj komentarz