Tyskie trolejbusy z klocków Lego

0
Trolejbusy Solaris Urbino 12 z klocków Lego; fot. Mateusz buduje/FB
Reklama

Tyskie Linie Trolejbusowe pochwaliły się dziś na swoim profilu facebookowym modelami pojazdów Solaris Trollino 12 czwartej generacji, zbudowanymi z klocków Lego. Wykonał je Mateusz Wawrowski, pasjonat klockowego budowania i komunikacji miejskiej.

Przedstawiając swoje projekty (składające się z ok. 700 klocków), pan Mateusz przypomniał, że trolejbusy Solaris Trollino 12 mogą poruszać się na długich odcinkach bez konieczności poboru prądu z sieci trakcyjnej. Są one wyposażone w baterie ładowane podczas jazdy w tzw. trybie in-motion-charging.

Trolejbusy w Tychach kursują nieprzerwanie od ponad 35 lat. Obecnie w mieście funkcjonuje sześć linii oznaczonych literami od A do F.

Na górze projekty tyskich „trajtków” autorstwa Mateusza Wawrowskiego, a na dole te same pojazdy „w realu”; fot. Mateusz buduje/FB

Mateusz Wawrowski ukończył studia magisterskie z zakresu logistyki w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Od trzeciego roku życia interesuje się klockami Lego i komunikacją miejską. W 2016 r. został pracownikiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Prowadzi tramwaje.

„W 2013 r. wpadłem na pomysł, aby połączyć swoje dwie pasje: transport i klocki Lego. Dzięki specjalnemu programowi komputerowemu zaprojektowałem już ponad 20 modeli z klocków Lego! Są to modele dotyczące transportu, ale nie tylko. Część z nich przygotowuję na zamówienie różnych instytucji i firm, część robię realizując swoje plany i pomysły” pisze o sobie na Facebooku pan Mateusz.

Reklama

Jego prace można zobaczyć na profilu FB Mateusz buduje.

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here