Ukradli 120 tys. zł metodą „na koło”

0
Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą lub może posiadać istotne informacje; fot. KMP Tychy

W Tychach doszło do kradzieży metodą „na koło”. Złodzieje przecięli oponę w aucie mężczyzny, gdy ten był w banku. Kiedy potem zatrzymał samochód, by wymienić koło, z auta zabrano mu torbę, w której było 120 tys. zł.

Policja opublikowała wizerunek osoby, która może mieć związek ze sprawą lub posiadać istotne informacje. Jeśli ktoś rozpoznaje mężczyznę lub prezentowany na zdjęciach samochód, proszony jest o kontakt z policjantami z Tychów.

Jak podaje tyska policja, do kradzieży doszło na ul. Sadowej w Tychach 22 lipca 2020 roku. Śledczy ustalili, że pokrzywdzony był obserwowany już na ulicy Wyszyńskiego w Tychach. Tam zaparkował samochód i udał się do placówki bankowej. W tym czasie złodzieje przebili koło w pojeździe pokrzywdzonego. Mężczyzna, nie zdając sobie sprawy z zaistniałej sytuacji, ruszył w dalszą drogę. Na ulicy Sadowej w Tychach zatrzymał się, by wymienić koło. Wtedy sprawcy, wykorzystując jego nieuwagę, dokonali kradzieży z wnętrza pojazdu torby, w której znajdowało się łącznie 120 tys. złotych.

Policja podaje, że sprawcy mogli poruszać się samochodem osobowym marki Mazda 6, koloru niebieskiego lub granatowego metalik w charakterystycznej wersji amerykańskiej. Pojazd posiada dwie rury wydechowe.

W toku prowadzonego postępowania uzyskano wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą lub może posiadać istotne dla sprawy informacje. Policja podaje, że to mężczyzna w wieku około 25-30 lat, mający około 160-170 cm wzrostu, średniej budowy ciała; ubrany był w długie jeansowe spodnie, tenisówki o jasnej podeszwie i T-shirt koloru niebieskiego. Na głowie miał czapkę z daszkiem. Na zdjęciu widać, że trzyma najprawdopodobniej telefon. Mężczyzna na ręce miał zegarek koloru żółtego, a na twarzy maseczkę.

Sprawcy mogli poruszać się samochodem osobowym marki Mazda 6, koloru niebieskiego lub granatowego, metalik, w charakterystycznej wersji amerykańskiej, fot. KPM TYchy

Policja ostrzega, że sprawcy mogą działać w podobny sposób na terenie innych miast województwa. Należy więc zachować szczególną czujność w sytuacjach o podobnych okolicznościach.

Osoby, które posiadają informacje w tej sprawie lub rozpoznają mężczyznę ze zdjęć bądź prezentowany samochód proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy al. Bielska 46, pod numerem telefonu 47 85 512 30, telefonem alarmowym 112 lub adresem e-mail ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.

(t), źródło: KMP Tychy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here