Ustalili, kim jest ranna w wypadku

0
fot. RB

Policja ustaliła, kim jest ranna w wypadku, do którego doszło 9 marca na ul. Bielskiej w Pszczynie. To 79-letnia mieszkanka Pszczyny. Piesza została potrącona na pasach obok kościoła na ul. Bielskiej. Teraz policja szuka świadków tego wypadku.

Do wypadku doszło przed 19.00. Jak podaje policja, o tej godzinie było już ciemno i dodatkowo tego dnia padał deszcz. 20-latka jechała fordem focusem od strony DK-1, a piesza przechodziła na drugą stronę drogi od jej prawej strony, czyli szła w kierunku kościoła. Przejście, jak podaje rzecznik policji, jest oznakowane i oświetlone.

Pszczyńscy policjanci będą ustalać, dlaczego kierująca focusem w porę nie zatrzymała samochodu i dlaczego 79-latka znalazła się pod jego kołami. Kierująca była trzeźwa w chwili zdarzenia.

Początkowo nie było wiadomo, jakie są personalia rannej kobiety. 79-latka nie miała bowiem przy sobie żadnych dokumentów i w wyniku odniesionych obrażeń był z nią utrudniony kontakt. 12 marca br. policja podała, że ustalono tożsamość kobiety.

Dziś, czyli 13 marca br. policja zamieściła komunikat, w który prosi o kontakt świadków wypadku. Należy się kontaktować z policjantami pszczyńskiej komendy pod nrem 32 44 93 280; telefon do dyżurnego czynny całodobowo – 32 44 93 200 lub 255.

(t)

Dodaj komentarz