Utrudnienia dla pacjentek w ciąży

0
Sala Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w szpitalu w Tychach; fot. Megrez

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach, 20 maja rusza przebudowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego (z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej) oraz Oddziału Neonatologicznego. Inwestycja potrwa rok. Na czas realizacji inwestycji pacjentki przed 37. tygodniem ciąży będą musiały korzystać z innych szpitali.
Jak informuje Małgorzata Jędrzejczyk, rzecznik prasowy tyskiego szpitala, za kwotę ok 17 milionów złotych (środki pochodzą z budżetów UM Tychy i Urzędu Marszałkowskiego) oddziały zostaną gruntownie przebudowane i unowocześnione.

– Zanim powstanie nowa jakość trzeba się będzie jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami związanymi z pracami oddziału. Zwłaszcza pacjentki poniżej 37. tygodnia ciąży, proszone są, na czas remontu, o kierowanie się do innych placówek. Szpitale te zostały już o tym powiadomione i będą przygotowane na przyjęcie tych przyszłych mam, nad którymi opieka (lub ich dziećmi) w Tychach może być utrudniona – mówi Małgorzata Jędrzejczyk.

Szpitale, do których mogą się kierować pacjentki poniżej 37. tygodnia ciąży w czasie modernizacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach:

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach- Ligocie
Szpital Powiatowy w Pszczynie
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Zabrze
Szpital Zakonu Bonifratrów w Katowicach sp. z o.o.
Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o.
Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here