[AKTUALIZACJA] Uwaga! Przycisk rażący prądem przed przejściem dla pieszych

1
Uszkodzony przycisk; fot. Stefan Mazgaj
Reklama

[AKTUALIZACJA] 24 sierpnia Stefan Mazgaj poinformował „Nowe Info” o zniszczonej osłonie przycisku dla pieszych, który zmienia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Żwakowskiej i Kopernika w Tychach. Nasz czytelnik poskarżył się, że odruchowo korzystając z tego przycisku, został porażony prądem. Dzisiaj (25 sierpnia) przycisk był już naprawiony.

Na słupach sygnalizacji świetlnej w Tychach znajdują się żółte przyciski dla pieszych. Użycie ich powoduje włączenie zielonego światła dla chcących przejść przez jezdnię. W przyciski takie wyposażona jest też sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Żwakowskiej i Kopernika w Tychach. Przez oznakowane przejście dla pieszych przechodzi tu dużo ludzi, zwłaszcza w niedziele, bowiem drogą tą wierni z osiedla H idą kościoła św. Jana Chrzciciela i, po zakończeniu mszy świętej, wracają do domu.

Nasz czytelnik Stefan Mazgaj poinformował nas dzisiaj (24 sierpnia), że przed przejściem dla pieszych na ul. Żwakowskiej, między stacją BP i kościołem św. Jana Chrzciciela, poraził go prąd elektryczny, gdy odruchowo nacisnął żółty przycisk dla pieszych, chcąc uzyskać dla siebie zielone światło umożliwiające przejście przez jezdnię od stacji BP w stronę kościoła. Okazało się, że ktoś zniszczył z jednej strony izolującą obudowę przycisku.

Jutro jest niedziela. Wiele ludzi, jak zwykle, pójdzie tamtędy do kościoła. Powinni zachować ostrożność i nie korzystać z rażącego prądem przycisku (o ile wciąż nie będzie wymieniony).

AKTUALIZACJA. Dzisiaj tj. w niedzielę 25 sierpnia, przycisk przed przejściem dla pieszych na ul. Żwakowskiej był już wymieniony i można było bezpiecznie z niego korzystać.

Reklama
Przycisk naprawiony 25 sierpnia 2019 r.

(baz)

Reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here