W marcu do Pszczyny przyjadą badmintoniści z całej Europy

0
W turnieju wystąpią m.in. zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna Daria Zimnol i Julia Pławecka, mistrzynie Polski do lat 17. Zdjęcie promujące turniej oraz Pszczynę zostało wykonane w pięknych wnętrzach Muzeum Zamkowego w Pszczynie; fot. Tomasz Kuliga

W dniach 15-17 marca do Pszczyny przyjadą najlepsi badmintoniści z całej Europy. Pszczyna będzie bowiem gospodarzem turnieju Victor Polish U-17 International 2019.

Rozgrywki odbędą się na kortach Śląskiego Centrum Tenisa oraz Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Oprócz Victor Polish U-17 International 2019, rozegrane zostaną także rankingowe turnieje towarzyszące U-11 i U-13.

Swój udział potwierdzili już zawodnicy z Hiszpanii, Walii, Wielkiej Brytanii, Francji, Czech oraz Polski. Ciągle napływają zgłoszenia.

– To największy turniej badmintona jaki był kiedykolwiek organizowany w Pszczynie. Niewykluczone, że w turniejach zagra aż 300 zawodników z całej Europy. Oczywiście trzymamy kciuki za wychowanków UKS Plesbad Pszczyna, którzy na przełomie lat osiągali wiele sukcesów – mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Rozgrywki turniejowe odbędą się na kilkunastu kortach. Uroczyste otwarcie zawodów nastąpi w piątek. Na niedzielę zaplanowano mecze finałowe.

Julia Pławecka i Daria Zimnol. Zdjęcie promujące turniej oraz Pszczynę zostało wykonane w Muzeum Zamkowym w Pszczynie, fot. Tomasz Kuliga

Pszczyńskie zawody są pierwszym turniejem, w którym można uzyskać punkty do kwalifikacji na Mistrzostwa Europy.

– Wiele wskazuje na to, że tegoroczne Mistrzostwa Europy będą organizowane w Polsce. Nie znamy miasta gospodarza. Jednak ta informacja powoduje, że zawodnicy i sztaby trenerskie chcą zrobić rozeznanie. My oczywiście na tym zyskujemy, ponieważ turniej przyciągnie wielu młodych i utalentowanych sportowców – komentuje jeden z organizatorów pszczyńskich zawodów Damian Pławecki.

Wśród uczestników Victor Polish International zobaczymy m.in. pszczynianki Darię Zimnol oraz Julię Pławecką, złote medalistki w grze deblowej mistrzostw Polski do 17 lat.

Organizatorzy zawodów uruchomili specjalny serwis internetowy: www.pszczyna2019.pl

Patronat prasowy: m.in. „Nowe Info”.

Mistrzynie Polski do lat 17 – J. Pławecka i D. Zimnol, fot. Tomasz Kuliga, zdjęcie wykonano w pięknych wnętrzach Muzeum Zamkowego w Pszczynie

(t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here