W poprawczaku powstają piaskownice dla dzieci z potrzebujących rodzin

0
fot. M.Manowski/ Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich

W Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Łące koło Pszczyny młodzież wykonuje  piaskownice. Trafiają one bezpłatnie do potrzebujących rodzin.

Piaskownice mają ławeczki z oparciami, są ładnie pomalowane.  Powstają podczas zajęć na warsztatach szkolnych. Na pomysł ich tworzenia wpadli młodzi ludzie wraz z nauczycielami praktycznej nauki zawodu Marcinem Manowskim i Tomaszem Grabarczykiem. Niezbędne materiały (deski, palety, farby i piasek) przekazali okoliczni przedsiębiorcy i mieszkańcy. Jak słyszymy, piaskownice mają trafiać przede wszystkim do rodzin wielodzietnych, potrzebujących.

Jak się okazuje, zainteresowanie piaskownicami jest ogromne i zaskoczyło twórców akcji. Jak się dowiedzieliśmy od Marcina Manowskiego, już zrobiono ok. 30 piaskownic, a zapotrzebowanie jest na ok. 70. Jak słyszymy, nie uda się wszystkich wykonać do końca czerwca. Akcja znów ma jednak ruszyć we wrześniu.

Dzięki projektowi udaje się, jak mówi kierownik warsztatów Marek Szklorz, zrealizować ważne cele: młodzież uczy się zawodu i robi coś pożytecznego dla społeczeństwa.

Firmy, które już wspomogły akcję (i przekazały materiały) to: Tartak Studzionka Białas, Tartak Stara Wieś, Tartak Studzienice, Śrubmet, Tamir, Ibudhaus Jakub Matusiński, Ziel Trans, Man-mar elektronic, Artisco.

(r), zdjęcia M. Manowski/Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here