W porę zdjęli pętlę z szyi mężczyzny

0
Policjanci z komisariatu w Miedźnej, fot. KPP Pszczyna

Dzięki błyskawicznej interwencji mundurowych 34-latek, który próbował odebrać sobie życie, został uratowany. Policjanci w porę zdjęli mu pętlę z szyi i udzieli pomocy przedmedycznej. Desperat trafił pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w Woli w ostatnią środę (10.03). Około godziny 13.00, podczas patrolu, policjanci z komisariatu w Miedźnej zauważyli na ulicy Pszczyńskiej mężczyznę. Na przygotowanej pętli ze sznurówek próbował odebrać sobie życie.

– Natychmiast podbiegli do mężczyzny i zdjęli mu pętle z szyi, przystępując do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na szczęście zdążyli. Mężczyzna trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który przyjechał na miejsce – relacjonuje rzecznik KPP w Pszczynie.

Policja przypomina: Jeśli widzisz, że twój znajomy jest przygnębiony, zapytaj, jak możesz pomóc, okaż troskę, poinformuj bliskich tej osoby o problemie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112. Postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

(t), źródło: KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here