Walentynki. Dziś radiowa „Trójka” w Bieruniu

0

Dokąd na Walentynki? Oczywiście do miasta świętego Walentego, czyli… Bierunia! To właśnie w tym niedużym miasteczku na styku Śląska i Małopolski znajdziemy relikwie patrona zakochanych – zachęcają do słuchania Programu 3 Polskiego Radia we wtorek 14 lutego Magdalena Karczewska i Mariusz Krzemiński. A to wszystko w ramach dziewiątego już przystanku na trasie radiowego cyklu „Trójka wraca do korzeni”.

Program 3 kontynuuje w 2017 roku swoją radiową podróż po Polsce. W ubiegłym roku dziennikarze Trójki odwiedzili: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock i Leszno. A w każdym miejscu, do którego zaglądają z reporterskim mikrofonem, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak będzie również we wtorek 14 lutego w Bieruniu. Tego dnia na antenie Trójki nie zabraknie ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych, lokalnej kuchni i zwyczajach tego miasta położonego między Tychami a Oświęcimiem. Usłyszymy ponadto mało znane ciekawostki z jego historii i teraźniejszości, a reporterzy Programu 3 – Magdalena Karczewska i Mariusz Krzemiński – zaproszą do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników, animatorów kultury, przedsiębiorców – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Bierunia. – Posłuchamy też o utopcach i odwiedzimy futermeloki. A co to takiego? O tym powiemy w naszych relacjach – dodają dziennikarze z Myśliwieckiej.

Relacje z Bierunia zostaną wyemitowane w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki”: o godz. 6.40, 7.40, 16.10, 16.50 i 18.35.

Lokalne media Program 3 zaprezentował w specjalnym przeglądzie prasy o godz. 6.50. Cytowano m.in. artykuły z tygodnika „Nowe Info”.

Akcja „Trójka wraca do korzeni” planowana jest na cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here