Na Wawelu pomodlą się o ocalenie kopalni „Krupiński”

0
fot. RB

23 marca o godz. 16.30  w Katedrze Wawelskiej zostanie odprawiona msza św. w intencji ocalenia kopalni „Krupiński”. Apel o uczestnictwo w tej mszy św. wystosował do mieszkańców wójt gminy Marian Pawlas.

„Drodzy mieszkańcy! Walcząc o wspólną sprawę, godne życie dla wszystkich naszych rodzin, nie tylko górniczych, zwracam się do wszystkich mieszkańców z prośbą o uczestnictwo w Mszy św. w intencji ocalenia Kopalni „Krupiński”, która będzie odprawiona w szczególnym dla Polaków miejscu – w Katedrze Wawelskiej w najbliższy czwartek w dniu 23 marca 2017 r. o godz. 16.30” – czytamy na stronie internetowej UG Suszec.

„Likwidacja Kopalni to przegrana nie tylko naszej wspólnoty, ale też sąsiednich gmin. Być może wielu nie zdaje sobie sprawy ze skutków takiej decyzji. Siła nasza może się objawiać tylko we wspólnocie. W obecnej sytuacji, kiedy wyczerpano wszelkie możliwości, tylko modlitwa i nadzieja potrafią skruszyć najtrwalsze mury. Ta ziemia od wieków ciężką pracą stoi i aby przejść na nowe tory rozwoju potrzebuje czasu. Nie pozwólmy by poprzez zamierzoną likwidację naszej kopalni kolejne rzesze młodych ludzi, naszych dzieci były skazane na tułaczkę po świecie” – napisał też wójt Marian Pawlas.

Jak czytamy dalej, dla osób nieposiadających własnych środków transportu istnieje możliwość zorganizowania transportu zbiorowego. Kontaktować należy się z sekretariatem Urzędu Gminy: nr telefonu (32) 44 93 050.

Źródło: UG Suszec

Dodaj komentarz