„Wiedeńska krew” Straussa

0
Fot. Teatr Arte Creatura w Gliwicach

„Wiedeńska krew” to jedna z najbardziej znanych operetek autorstwa Johanna Straussa – syna (obok „Zemsty nietoperza”, „Barona cygańskiego” i „Nocy w Wenecji”). 28 stycznia o godz. 18.00 w Teatrze Małym przedstawią ją artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura.

Akcja „Wiedeńskiej krwi” toczy się podczas „tańczącego kongresu” z 1815 r. w Wiedniu. Fabuła osnuta jest wokół miłosnych podbojów, zdrad i romansów, którymi zajmowały się ówczesne elity. Frywolna operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi wspaniałą muzykę i czar wiedeńskich salonów.

Libretto opowiada historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po zaślubinach „wiedeńską krew” opuszcza małżonka i wraca do Wiednia. Samotny mąż nie cierpi długo w samotności i szybko pociesza się piękną tancerką. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć miłość u boku ukochanego.

Czas trwania: 160 minut. Cena biletu: 50 zł.

UWAGA KONKURS!!! Wyślij na adres: redakcja@noweinfo.pl krótkie uzasadnienie, dlaczego warto wybrać się na „Wiedeńska krew”. Najciekawsze nagrodzimy podwójnym zaproszeniem na tę operetkę. E-maile można wysyłać do 25 stycznia. 
(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here