Wiemy kto wyciął kwitnące drzewa

0
Jedno z wyciętych drzew; fot. ZB

Wiemy kto wyciął kwitnące drzewa. Ustaliliśmy kto wyciął drzewa przy ul. Armii Krajowej w Tychach. Zrobiono to w okresie lęgowym ptaków. Zapytaliśmy w firmie, która dokonała wycinki, dlaczego akurat wtedy. Nie uzyskaliśmy od niej odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta Tychy, że powodem wycinki drzew jest kolizja z realizacją inwestycji cieplnej.

9 maja zamieściliśmy na Facebooku film dokumentujący wycinkę drzew na terenie między ul. Armii Krajowej i ul. Paprocańską w Tychach. Wzbudził dużo emocji. Grunt, na którym rosły drzewa, jest własnością miasta Tychy. Zapytaliśmy w UM Tychy o tę wycinkę. Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że drzewa wycięło Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tychach – spółka z dominującym kapitałem gminy Tychy. Zezwolenie wydał prezydent Tychów (poprzez MZUiM) i marszałek województwa śląskiego. Marszałek sugerował w swojej decyzji, by wycinki dokonać w miarę możliwości poza okresem lęgowym ptaków (choć na tym terenie nie stwierdzono istnienia budek lęgowych i gniazd). PEC nie podporządkował się tej sugestii. Wyciął drzewa podczas okresu lęgowego. Zapytaliśmy w PEC dlaczego? Nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Decyzję marszałka udostępnił nam UM Tychy. Tam też dowiedzieliśmy się m.in., że powodem wycinki jest kolizja z realizacją inwestycji cieplnej.

Więcej ciekawych szczegółów tej sprawy opublikujemy w najbliższym wydaniu gazety „Nowe Info”, która ukaże się już w najbliższy wtorek 15 maja.

ZB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here