Wiosna w Katowicach – sprawdź naszą propozycje najciekawszych koncertów

0

Katowice to miasto, w którym zawsze coś się dzieje! Nie inaczej będzie tej wiosny – szykuje się prawdziwie koncertowy czas i jedynym dylematem będzie to, jakie wydarzenie odwiedzić. Prezentujemy naszą propozycję, którą można zrealizować w całości – trzy najciekawsze koncerty w Katowicach, których daty warto zanotować w kalendarzu.

Król młodego pokolenia

Na początek przedstawiciel młodego pokolenia, który wie jak oczarować publiczność. 19 marca w klubie P23 odbędzie się występ Króla, który powraca do Katowic z drugą częścią trasy koncertowej o nazwie „Nieumiarkowania”. Król wystąpi w składzie: Błażej Król odpowiedzialny za śpiew oraz gitarę, Iwona Król, która odpowiada za wokal oraz instrumenty klawiszowe, Thomas Fietz, czyli mistrz perkusji i elektroniki oraz Jan Migdal odpowiedzialny za bas.

Błażej Król to utalentowany muzyk młodego pokolenia, niezwykle ambitny i pracowity. W 2014 roku wydał swój debiutancki krążek, ale szersza publiczność odkryła go dzięki płytom „Nielot”, „Wij”, a także „Przez Sen” wydanym w latach 2015-2016. Swój talent potwierdził krążkiem „Przewijanie na podglądzie”, który ukazał się w 2018 roku. Artysta pojawił się na Open’er Festivl, Męskim Graniu czy Tauron Nowa Muzyka. Teraz przyszedł czas na występ klubowy i czarowanie nowych i wiernych słuchaczy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://muno.pl/imprezy/katowice/

Scooter w katowickim Spodku

Czy komuś trzeba przedstawiać zespół Scooter? Legendarna grupa wystąpi 28 marca w katowickim Spodku. To doskonała okazja dla fanów, by ponownie uczestniczyć w koncercie legendy. Scooter to grupa muzyczna powstała w 1993 roku w Niemczech. Ich muzyka to połączenie rave, breakbeat hardcore, happy hardcore, dance, trance oraz techno. Pierwszym hitem Scootera był kawałek „Hyper Hyper”, a od tego czasu powstało wiele albumów oraz singli znanych i lubianych przez liczną publiczność. Na koncie zespołu jest ponad 20 albumów studyjnych, dzięki którym znane są hity typu „How much is the fish”, „Maria”, The logical song” czy „One”. Koncert w katowickim Spodku będzie okazją, by zobaczyć na żywo pełny skład zespołu i świetnie się bawić przy jego niezapomnianych kawałkach.

Ulubienica Björk odwiedzi Katowice

Cóż może być lepszą rekomendacją niż bycie polecanym przez znaną i lubianą Björk? JFDR ma to szczęście, wszystko jednak dzięki swojemu talentowi, ambicji i chęci, by czarować publiczność nietuzinkowymi dźwiękami. JFDR odwiedzi Katowice 18 kwietnia i wystąpi w Kinoteatrze Rialto mieszczącym się przy ulicy Świętego Jana 24. JFDR to wschodząca gwiazda muzyki islandzkiej, solowy projekt wokalistki Jófríður Ákadóttir pochodzącej z Islandii, która dobrze znana jest dzięki występom w grupie Samaris. W swym projekcie JFDR stara się zarazić publikę swoim hipnotyzującym wokalem i połączeniem klasycznych instrumentów z subtelną elektroniką. Warto przekonać się o tym osobiście i zapisać datę koncertu JFDR już teraz w kalendarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here