Włamywał się na konta bankowe znajomych

0
Reklama

Podejrzany jest o liczne włamania na konta bankowe swoich znajomych. Szacuje się, że 40-letni mieszkaniec Łazisk Górnych ukradł z nich nie mniej niż 26 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zatrzymali 40-latka, któremu zarzuca się 95 włamań na konta bankowe. Ofiary mieszkańca Łazisk Górnych nie były przypadkowe. Troje pokrzywdzonych oraz sprawca znają się. Mieszkają w tej samej okolicy. 40-latek, ich kosztem, znalazł sobie stałe źródło dochodu. Trwająca kilka tygodni praca operacyjna kryminalnych doprowadziła do odkrycia nielegalnego procederu.

Mieszkańcowi Łazisk Górnych zarzuca się, że w okresie od połowy grudnia 2019 roku do początku lutego 2021 roku dokonał blisko setki włamań na konta bankowe swoich znajomych, z których zniknęło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Transakcje były różnego rodzaju. Od płatności swoich rachunków, przelewów bankowych na konto, po zwykłą płatność kartą w sklepie.

22 maja 40-latek usłyszał zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie. Jeszcze tego samego dnia miejscowy sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Nie przyznaje się on do winy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here