Wóz strażacki za wysoką frekwencję w wyborach

0
Fot. gov.pl

Gmina Wyry otrzyma promesę od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. To nagroda w ramach akcji „Bitwa o wozy”, w której dofinansowanie uzyskały małe gminy z najwyższą frekwencją podczas wyborów prezydenckich.

Jak czytamy na stronie rządowej gov.pl. przedmiotem dofinansowania w maksymalnej wysokości 800 000 zł jest zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego przez jednostki ochotniczych straży pożarnych.

Warunkiem otrzymania środków finansowych było uzyskanie najwyższej procentowej frekwencji wyborczej w gminie do 20 tysięcy mieszkańców w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw, według stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r. (z wyłączeniem 16 gmin, które otrzymały dofinansowanie po pierwszej turze wyborów prezydenckich).

– Chcemy, żeby samochody strażackie trafiły równomierne na obszar całego kraju. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko i wyłącznie frekwencja, a nie wynik wyborczy – mówił szef MSWiA.

Wśród gmin do 20 tys. mieszkańców na terenie byłego województwa katowickiego największa frekwencja wyborcza była w gminie Wyry (w jej skład wchodzi Gostyń) – 74,88 proc. Wóz ratowniczo-gaśniczy trafi do OSP Gostyń.

Dziś (15 lipca) na profilu facebookowym OSP Gostyń czytamy: „Wielka radość w naszej jednostce! Przed chwilą MSWiA oficjalnie potwierdziło, że gmina Wyry miała największą frekwencję w byłym woj. katowickim. Dzięki szczególnej mobilizacji mieszkańców Gostyni nagroda, czyli promesa na zakup nowego samochód gaśniczego, trafi do nas!

Ogromnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Przede wszystkim, mieszkańcom obu miejscowości za oddane głosy. Dziękujemy również wszystkim, którzy przekazali informację o inicjatywie wśród swoich rodzin i znajomych. Dziękujemy OSP Wyry za włączenie się w rywalizację. Bardzo dziękujemy panu Michałowi Kopańskiemu za zainicjowanie akcji oraz aktywną promocję profrekwencyjnej postawy”.

Zgodnie z deklaracją ministerstwa promesy mają być rozdane w ciągu dwóch tygodni.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here