Współżył z trzynastolatką

0
Fot. Freepik. zdjęcie ilustracyjne

Dwanaście lat więzienia grozi 21-letniemu tyszaninowi, który współżył seksualnie z trzynastoletnią dziewczynką.

Jak informuje nas Monika Stalmach, szefowa Prokuratury Rejonowej w Tychach, w tym przypadku nie mamy do czynienia z typowym czynem pedofilskim. 21-latek i 13-latka byli parą. Chodzili ze sobą od listopada 2019 r. Mężczyzna uprawiał seks z nastolatką za jej zgodą. Ten fakt nie ma jednak znaczenia, ponieważ w polskim prawie współżycie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia jest przestępstwem.

Artykuł 200 paragraf 1 Kodeksu karnego mówi: „kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

Jak poinformowała nas prokurator Monika Stalmach, 21-latek z Tychów przynajmniej dwa odbył stosunek seksualny z trzynastolatką. Oficjalnie o przestępstwie poinformowała matka dziewczynki. Jak mówi prokurator, matka nie wiedziała o kontaktach córki. Ta z kolei zaprzeczała, że do nich dochodziło.

Mężczyzna został przesłuchany 11 stycznia br. Wobec 21-latka zastosowano dozór policyjny. Ma też zakaz zbliżania się do dziewczyny. Prokuratura sprawdza też czy nastolatka miała inne kontakty seksualne.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here