Wstrząsające zdjęcia na rynku. Pikieta antyaborcyjna

0
Pikieta antyaborcyjna w Pszczynie, 5.11.2016 r., fot. RB

Na rynku w Pszczynie odbyła się dziś (5.11) pikieta antyaborcyjna. Zorganizowała ją warszawska Fundacja Życie i Rodzina.

fot. RB
fot. RB

O godz. 15.30 na pszczyńskim rynku w okolicy studni stanęła grupka około 10 osób z Fundacji Życie i Rodzina. Jak się dowiedzieliśmy, to wolontariusze fundacji – młodzi ludzie ze Śląska. Wolontariusze trzymali dwa duże, dwustronne banery z wstrząsającymi zdjęciami i napisami :„Aborcja zabija dzieci”, „Dziewczynka abordowana w 24. tygodniu swojego życia”, „Aborcja w 11 tygodniu ciąży. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach dokonywanych jest po 11 tygodniu życia niewinnego dziecka”.

fot. RB
fot. RB

Przez megafon puszczane były nagrane informacje o aborcji, czym jest, proste pytania dzieci, a także wypowiedzi Jana Pawła II, na przykład: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”, „Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka”, „Cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskiej.”

Na pszczyńskim rynku w sobotnie popołudnie nie było tłumów. Osoby przechodzące przez rynek obserwowały z daleka grupkę z banerami. Jak relacjonuje nam Agnieszka Mańka z Fundacji Życie i Rodzina, kilka osób podeszło, były życzliwe, podziękowały za inicjatywę. Pikieta zakończyła się o godz. 17.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here