Wybrano wykonawcę przebudowy DK-44 w Tychach (aktualizacja)

0
Ulica Oświęcimska w Tychach, fot. ZB

Wybrano wykonawcę przebudowy DK-44 w Tychach. Przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy Drogi Krajowej nr 44 w Tychach zakończył się wybraniem spółki Eurovia Polska – poinformował dzisiaj (25.08) Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Projekt nosi nazwę: „Budowa bezkolizyjnego węzła drogowego w rejonie ul. Turyńskiej i ul. Oświęcimskiej wraz z przebudową ul. Oświęcimskiej w Tychach”. .Zakwalifikowany został do dofinansowania pieniędzmi unijnymi w kwocie ponad 166,8 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, 28 lutego br. podpisał w tej sprawie umowę. Całkowity koszt realizacji tej inwestycji szacowany był na ponad 207,4 mln zł.

Przed chwilą prezydent Dziuba na facebooku poinformował o wyłonieniu w przetargu wykonawcy tej inwestycji.

– Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Eurovia Polska – obwieścił prezydent Dziuba. – Po uprawomocnieniu się przetargu i kontroli Urzędu Zamówień Publicznych prace powinny się rozpocząć pod koniec października.

To jedna z największych inwestycji w mieście. Powinna zakończyć się z początkiem 2020 r. W jej ramach ma powstać m.in. bezkolizyjny węzeł drogowy w rejonie ul. Turyńskiej i ul. Oświęcimskiej z dwoma rondami i czterema łącznicami, dwa przejścia podziemne, chodniki i ścieżki rowerowe oraz oświetlenie.

– Szacujemy, że przebudowa DK-44  będzie kosztowała w sumie ok. 132 mln zł – mówi Arkadiusz Bąk z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Różnica bierze się przede wszystkim ze znacznego spadku cen palowania. Na tę kwotę składają się kwoty po przetargu na wykonawcę projektu (czyli ok. 90 mln zł), wykupy gruntów, rezerwa w wys. 10 mln zł, koszt Inżyniera Kontraktu i nadzorów autorskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here