Wyciąg narciarski w parku Jaworek w Tychach?

0
Górka w parku Jaworek, 23.02.2018 r.; fot. ZB

Wyciąg narciarski w parku Jaworek w Tychach? Radny Marek Gołosz podczas lutowej (22.02) sesji Rady Miasta Tychy zachęcał do wybudowania na górce w parku Jaworek przy ul. Jaśkowickiej wyciągu narciarskiego dla dzieci.

Marek Gołosz (radny PiS) na sesji Rady Miasta Tychy, która odbyła się 22 lutego, skierował do Andrzeja Dziuby, prezydenta Tychów, propozycję, by na górce w parku Jaworek [górka ta liczy kilka metrów wysokości], gmina zamontowała mały wyciąg narciarski dla dzieci. Radny, jak stwierdził, wpadł na ten pomysł, chodząc z córką podczas ferii na tę górkę. Wyciąg taki, tłumaczył swój pomysł radny, umożliwiłby dzieciom ćwiczenie pierwszych kroków na nartach.

– Ta górka jest tak mała, że budowanie tam wyciągu byłoby śmieszne – odpowiedział radnemu prezydent Andrzej Dziuba, podkreślając, że wejście na nią z nartami czy sankami nie stanowi problemu, a wysiłek ten sprzyja zdrowiu dzieci. Drugim argumentem przeciw budowie wyciągu jest niesprzyjający klimat, to znaczy brak śniegu.

W tym roku górka była naśnieżana tzw. armatką. Zabieg taki może być wykonywany, gdy temperatura otoczenia wynosi co najmniej minus 4 stopnie Celsjusza. Armatka naśnieżając górkę Jaworek korzystała z wody potoku przepływającego przez ten park.

Radny Wojciech Czarnota (PO) zapytał, czy można powtórzyć zabieg naśnieżania górki przy pomocy armatki. Prezydent nie wykluczył takiej możliwości.

Naśnieżanie górki na osiedlu K, 7.02.2018 r.; fot. M. Jędrysik

(icz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here