Kto wylał farbę do stawu?

0
Farba, którą ktoś wlał do stawu za pomocą kanalizacji deszczowej. RCGWŚ szuka sprawcy; fot. RCGWŚ Tychy

Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej 14 lipca otrzymało zgłoszenie o wypływie nieznanej substancji (prawdopodobnie farby) z kanalizacji deszczowej do największego ze stawów w Parku Północnym.

Pracownicy spółki RCGWŚ oraz tyscy strażacy  zlokalizowali miejsce zrzutu nieznanej substancji przy studzience kanalizacji deszczowej obok I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego. Substancję przepompowano i przetransportowano do na teren oczyszczalni ścieków w Urbanowicach. Zostanie ona przekazana do czasu utylizacji w wyspecjalizowanej firmie.

To nie pierwszy takie przypadek, który odnotowuje RCGWŚ w ostatnim czasie. Jak czytamy na stronie internetowej spółki, „to skrajnie nieodpowiedzialne działanie nieznanych sprawców, które negatywnie wpływa na otaczające nas środowisko i stanowi zagrożenie dla ludzi i zwierząt”.

„Zwracamy się z prośbą o pomoc do mieszkańców. Każdą osobę posiadającą informacje mogące pomóc identyfikować winnych zaistniałej sytuacji prosimy o kontakt z głównym technologiem oczyszczalni ścieków pod numer telefonu 607 872 070. Zapewniamy całkowitą anonimowość” – głosi komunikat na stronie internetowej RCGWŚ.

Wypompowywanie substancji ze stawu; fot. RCGWŚ Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here