Wypadek na S1. Uderzył w ciężarówkę i bariery energochłonne

0
Fot. 112Tychy.pl

W piątek 14 maja około godziny 18.20 na trasie S1 przed węzłem Olszyce (Lędziny) doszło do wypadku drogowego. Zderzył się samochód osobowy z ciężarówką. Potrzebna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca osobowego volvo z niewyjaśnionych dotąd przyczyn uderzył w tył naczepy ciężarówki, a następnie w bariery energochłonne.

Kierowca volvo doznał urazu głowy i został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Katowicach Ochojcu. Służby ratunkowe dziękują kierowcom, który utworzyli wzorcowy korytarz ratunkowy, co zdecydowanie ułatwiło dojazd ratownikom do miejsca zdarzenia.

Uszkodzone volvo; fot. 112Tychy.pl

Przez prawie półtora godziny ruch na trasie S1 w kierunku Warszawy został całkowicie zablokowany, a w kierunku Tychów odbywał się tylko jednym pasem.

Na miejscu obecni byli policjanci z Bierunia i Tychów, strażacy z KP PSP w Tychach i OSP w Lędzinach, a także karetka pogotowia ratunkowego.

Około godziny 20.00 uszkodzone pojazdy zostały usunięte z drogi i ruch został przywrócony. Policjanci z Tychów wyjaśniają przebieg i przyczyny wypadku.

(J), źródło: 112Tychy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here