Wyratowali chorego z pożaru

0
Asp. Oskar Wacławek i asp. Łukasz Joniec; fot. KPP Bieruń
Reklama

Chory 72-latek znajdował się w mocno zadymionym domu. W dodatku w kuchence był odkręcony gaz. Starszego mężczyznę uratowali dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.

W niedzielę 22 listopada tuż po godz. 8.00 dyżurny bieruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z domów na terenie miasta. Wynikało z niego, że starszy, chory mężczyzna znajduje się w mocno zadymionym budynku, w którym jest odkręcony gaz.

Na miejsce pożaru jako pierwsi przyjechali dwaj dzielnicowi – asp. Oskar Wacławek i asp. Łukasz Joniec. Od znajdującej się na zewnątrz domu kobiety mundurowi dowiedzieli się, że w środku znajduje się jej 72-letni mąż, który ma ograniczone możliwości ruchowe.

Mundurowi weszli do zadymionego domu i bezpiecznie wyprowadzili seniora. Konieczne jednak było ponowne wejście do budynku, w którym rozprzestrzeniał się pożar i cały czas pozostawał odkręcony dopływ gazu. Dzielnicowi dostali się do kuchni, zamknęli zawór gazowy, ugasili ogień, który powstał na skutek pozostawionych na kuchence przedmiotów i pootwierali okna.

Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej sprawdziły pomieszczenia domu pod kątem dalszego zagrożenia pożarowego, skontrolowały szczelność instalacji gazowej i obecność tlenku węgla. Ratownicy medyczni udzielili pomocy i przebadali 72-latka, który nie wymagał hospitalizacji.

Reklama

Jak się okazało starszy mężczyzna, chcąc zagotować wodę na herbatę, postawił na kuchenkę gazową czajnik z tworzywa sztucznego. Gdyby nie sprawna i szybka interwencja dzielnicowych mogłoby dojść do tragedii.

(J), źródło: KPP Bieruń

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here