Wzrost liczby zakażeń i zgonów w województwie śląskim

0
Katowice, fot. ilustr. ZB
Reklama

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 25 września o godz. 10.30, że w ciągu ubiegłej doby w Polsce na covid zmarło 20 osób, w województwie śląskim były dwa zgony, wzrasta pułap zakażeń. W rejonie nadzorowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach (tj. w Tychach i powiatach: mikołowskim, pszczyńskim i bieruńsko-lędzińskim) zanotowano 7 zakażeń SARS-CoV-2.

W województwie śląskim zanotowano 73 zakażenia (to nowy sezonowy rekord w regionie, poprzedni padł 23 września – 60 zakażeń) i wzrost liczby zgonów do dwóch (w powiecie myszkowskim – 1, w Rybniku – 1). W rejonie PSSE Tychy było 7 zakażeń (w Tychach – 4, powiecie mikołowskim – 2, w powiecie pszczyńskim – 1). Suma wszystkich ofiar śmiertelnych epidemii w Tychach i powiatach: mikołowskim, pszczyńskim i bieruńsko-lędzińskim nie zmieniła się i wciąż wynosi 848.

Liczba zgonów w kraju wzrosła do 75 571 (czyli o 20, w tym 13 zgonów przy chorobach współistniejących z covid); liczba zakażeń zwiększyła się do 2 902 591. Wyzdrowiało do tej pory 2 660 776 osób.

(pp)

Reklama

Dwa zakażenia w rejonie PSSE Tychy

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here