Zaatakowali interweniujących policjantów

0
Fot. ilustracyjne Pixabay

W nocy z 18 na 19 lipca policjanci z łaziskiego komisariatu zostali zaatakowani przez dwóch mieszkańców Łazisk Górnych.  Napastnikom grozi teraz wyrok do 3 lat więzienia.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, pracownik lokalu gastronomicznego przy ul. Dworcowej poprosił o policyjną interwencję. Zareagował w ten sposób na przepychanki i kłótnie.  Gdy policjanci udali się pod wskazany adres zauważyli 18-letniego mężczyznę, który opisany został jako prowodyr zamieszania. W pewnym momencie, jak informuje KPP, 18-latek podbiegł do radiowozu i uderzył pięścią w szybę samochodu, a następnie zaatakował interweniującego policjanta.

Na miejscu zdarzenia, jak słyszymy, pojawił się i drugi mężczyzna – 22-letni mieszkaniec Łazisk Górnych, który zaczął odpychać funkcjonariuszy, gdy ci usiłowali obezwładnić agresywnego 18-latka. Pod adresem policjantów, jak informuje KPP, „cały czas kierowane były wulgarne słowa oraz poniżające sformułowania”.

Zarówno 18-latek, jak i 22-latek zostali zatrzymani. Jeden z nich trafił w do izby wytrzeźwień, a drugi do policyjnego aresztu. Następnego dnia obaj usłyszeli szereg zarzutów (m.in. znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności cielesnej). Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(vis)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here