Zagroda żubrów, skansen i muzeum prasy też zamknięte

0
Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej", fot. R. Botor
Reklama

Do 13 kwietnia będą zamknięte Pokazowa Zagroda Żubrów, a także Skansen – Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Poza tym zdecydowano o zamknięciu dla zwiedzających Muzeum Prasy Śląskiej i Muzeum Militarnych Dziejów Śląska. Kolejne pszczyńskie placówki są nieczynne z powodu koronawirusa. Odwoływane są też kolejne imprezy.

–  W związku z tym, że zarażenie koronawirusem odnotowano w dość bliskich ośrodkach – Raciborzu i Cieszynie, zdecydowałem o czasowych zamknięciu miejskich instytucji. W tym czasie odwołane zostaną również imprezy organizowane przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Miejsko-Powiatową Bibliotekę, a także Pszczyńskie Centrum Kultury. Musimy minimalizować potencjalne zagrożenie. Tym bardziej, że jeszcze kilka dni temu zagrożenie zachorowaniem na koronawirusa wydawało się abstrakcyjne, dzisiaj w wielu krajach sytuacja jest trudna. Doświadczenia pokazują, że tam, gdzie nastąpiły pewne ograniczenia w migracji, są widoczne efekty – komentuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Dzisiaj (10.03) odwołany został pierwszy w tym roku wykład otwarty z cyklu „Ludzie, którzy tworzyli wspaniałą przeszłość Śląska” (miała go poprowadzić dr Halina Nocoń).

Oświadczenie wydała też starosta Barbara Bandoła. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego zdecydował o wstrzymaniu organizacji imprez z udziałem dużych grup mieszkańców.

O odwołaniu wszystkich marcowych imprez z udziałem publiczności poinformował także Gminny  Ośrodek Kultury w Miedźnej.

Reklama

(r), źródło: UM Pszczyna, powiat pszczyński, GOK Miedźna

Zamek w Pszczynie zamknięty dla zwiedzających

 

 

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here