Zamknięcie ulicy Dzwonkowej. Wytyczono objazd

0
Trwa przebudowa ul. Dzwonkowej; fot. MZUiM Tychy

W Tychach trwa przebudowa ul. Dzwonkowej. Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów prace wkroczyły w następny etap, dlatego zamknięto półkilometrowy odcinek tej drogi od ul. Cmentarnej do ul. Za Drogą. Wyznaczono objazdy i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Jak informuje Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa MZUiM Tychy, docelowo ul. Dzwonkowa zostanie całkowicie przebudowana na około kilometrowym odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Ostróżki wraz z ul. Krokusów. Na tym fragmencie droga będzie poszerzona, zyska nowe odwodnienie i oświetlenie, wybudowane zostaną chodniki, zjazdy do posesji, miejsca postojowe (łącznie będzie ich 24 z czego 2 przeznaczone będą dla osób niepełnosprawnych), progi zwalniające, a przejścia dla pieszych i skrzyżowanie w rejonie ul. Ostróżki zostaną wyniesione.

– To duże zadanie i gruntowna modernizacja, dlatego by zminimalizować utrudnienia w ruchu prace podzielono na etapy – mówi A. Kijas. – Pierwszy etap robót drogowych właśnie się rozpoczął.

Obecnie, jak słyszymy, ulica Dzwonkowa została całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy ul. Cmentarną a skrzyżowaniem z ul. Za Drogą. Następnym krokiem będzie wydłużenie zamknięcia do wysokości skrzyżowania z ul. Krokusów – o terminie wprowadzenia tej zmiany MZUiM ma poinformować w oddzielnym komunikacie.

W związku z już podjętymi pracami wyznaczono objazd ulicą Jaskrów. Dotyczy to także pojazdów komunikacji miejskiej. Wprowadzono zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej na liniach nr 131 i L, a mianowicie: autobusy linii 131 (jadące w kierunku przystanku Tychy Marii Konopnickiej), po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Szkoła pojadą ul. Cmentarną do ul. Oświęcimskiej i ul. Jaskrów, obsłużą przystanek Tychy Wartogłowiec Kościół a dalej pojadą zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy; autobusy linii 131 (jadące w kierunku Tychy Sportowa), po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Kościół pojadą ul. Jaskrów do ul. Oświęcimskiej i ul. Cmentarnej do przystanku Tychy Wartogłowiec Szkoła i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.

Natomiast w przypadku linii L (kierunek: Tychy Czułów Narcyzów), po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Skotnica, autobus pojedzie ul. Cmentarną do ul. Oświęcimskiej i ul. Jaskrów na przystanek Tychy Wartogłowiec Kościół i dalej zgodnie z rozkładem jazdy. Linia L w kierunku Tychy Barwna Cmentarz: autobus, po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Kościół, pojedzie ul. Jaskrów do ul. Oświęcimskiej i ul. Cmentarnej do przystanku Tychy Wartogłowiec Skotnica i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.

– Koniec pierwszego etapu prac planowany jest latem, a cała warta około 6,5 mln zł inwestycja ma mieć swój finał jesienią 2020 roku – mówi rzecznik Agnieszka Kijas. – Jej wykonawcą jest wyłonione w drodze przetargu konsorcjum dwóch firm: WPRD Katowice i Eko Ogród. Prace wykonywane są na zlecenie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here