Zaprószenie ognia przyczyną tragicznego pożaru w Orzeszu

0
Strażacy podczas akcji gaśniczej w Orzeszu; fot. KP PSP Mikołów
Reklama

Prokuratura Rejonowa w Mikołowie 3 sierpnia podała przyczynę pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło dzień wcześniej w Orzeszu Zazdrości. Zginęły w nim trzy osoby.

Tomasz Rygiel, prokurator rejonowy w Mikołowie powiedział, że znana jest ogólna przyczyna wybuchu pożaru w domu przy Jeziorskiej w Zazdrości. Biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że doszło do zaprószenie ognia, prawdopodobnie przez jedną osób, które przebywały w tym budynku.

Prokuratura bada, w którym miejscu doszło do zaprószenia ognia, który rozprzestrzenił się na cały dom i czy było to przypadkowe, czy też celowe działanie.

Przypomnijmy, że 2 sierpnia zgłoszenie o pożarze wpłynęło do mikołowskich strażaków o godz. 4.55. – Kiedy na miejsce dotarł pierwszy zastęp, ogień wydostawał się każdym oknem budynku. Nie było możliwości wejścia do środka. Akcja gaśnicza prowadzona była z zewnątrz – mówił kpt. Jakub Łukasik z KP PSP w Mikołowie.

Po wejściu do domu okazało się, że troje jego mieszkańców nie żyje. – To 43-letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 50 i 70 lat – mówił kpt. Łukasik. – W sumie budynek zamieszkiwało 8 osób, ale 5 z nich (mężczyźni w wieku 30-40 lat) zdążyli się ewakuować. Ofiary i osoby, które przeżyły były ze sobą spokrewnione.

Reklama

Trzej mężczyźni, którzy ewakuowali się z budynku, to bracia. W ogniu zginęła ich matka, babcia i ojczym.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 12 zastępów strażackich z KP PSP w Mikołowie oraz jednostek OSP z powiatu mikołowskiego.

Fot. KP PSP Mikołów

(J)

Pożar domu jednorodzinnego. Trzy osoby nie żyją

Kolejny pożar. Tragedia rodziny

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here