Zaśpiewała Roksana Węgiel

0
Roksana Węgiel w Pszczynie, fot. Natalia Modrzewska

Dziś (2.09) na rynku w Pszczynie zaśpiewała Roksana Węgiel. Był to koncert na rozpoczęcie roku szkolnego. Padający mocno deszcz nie wystraszył publiczności. Rynek wypełnił się różnokolorowymi parasolami i pelerynami.

14-letnia Roksana Węgiel to zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 oraz pierwszej edycji The Voice Kids. Zeszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbył się 25 listopada w Mińsku na Białorusi. Nagranie konkursowego występu Roksany oraz teledysk do utworu „Anyone I Want To Be” bije rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało go ponad 39 mln osób.

W styczniu 2019 roku 14-latka uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku. 12 kwietnia 2019 roku ukazał się singiel „Lay Low”, który trafił również na zagraniczne rynki, a w ciągu miesiąca przekroczył 6 milionów wyświetleń.

Dziś w Pszczynie wokalistka zaśpiewała  w czasie specjalnego koncertu rozpoczynającego rok szkolny. Mimo deszczowej pogody przyszło mnóstwo osób. Jako support wystąpił pszczyński zespół Koziguar.

(r), zdjęcia: Natalia MODRZEWSKA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here